Karlova pekárna se stala součástí českého zemědělského holdingu

Karlova pekárna, síť maloobchodních prodejen a čtyři výrobní provozy, je od letošního února součástí českého zemědělského holdingu ADW sídlícího v Krahulově na Třebíčsku. Nový majitel plánuje, že zachová regionální pekárenskou výrobu včetně pracovních míst. V pekárně chce zpracovávat vlastní obilí a mák, prodávat bude i výrobky vlastní mlékárny a lokální farmářské produkty. Dnes to sdělil Miroslav Anděl, jeden ze dvou majitelů holdingu ADW.

Podnik Karlova pekárna zásobuje pečivem Brno a okolí. Majitele změnil po 30 letech. "Chceme využít přirozený potenciál našeho regionu. Je hospodárné v dnešní době zkrátit dodavatelský řetězec," uvedl Anděl. Holding ADW tvoří firmy ADW AGRO, a.s., zaměřená na rostlinnou výrobu a ADW FEED, a.s., orientovaná na živočišnou výrobu, zejména na prodej krmiv a Rolnická společnost Lesonice. Druhým majitelem holdingu je Aleš Vala. V součtu holding podle tiskové zprávy obhospodařuje 6000 hektarů půdy, provozuje sila s objemem 112 000 tun a vyrábí 100 000 tun krmiv ročně. Pod ADW spadá chov 1000 kusů skotu, převážně dojnic, farmářská mlékárna a tři bioplynové stanice. Zaměstnanců má holding 250. Roční obrat všech jeho společností se pohybuje okolo dvou miliard korun. Společnost Karlova pekárna podle veřejného rejstříku sídlí v Židlochovicích, holding ji převzal od Karla Krause. Karlova pekárna, s.r.o., měla podle výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin v roce 2021 čistý obrat 378 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down