Karlovarský kraj chce vlastní značku pro regionální výrobce potravin

Karlovarský kraj chce vytvořit vlastní značku, kterou chce oceňovat regionální výrobce potravin. Má to být Dobrota Karlovarského kraje. Soutěž Regionální potravina organizovaná ministerstvem zemědělství v kraji zůstane, kraj ji ale už nebude finančně podporovat. Uvedl to krajský radní pro životní prostředí Karel Jakobec.

V kraji dosud soutěž Regionální potravina spolupořádala krajská Střední zemědělská škola Dalovice. Loni udělalo ministerstvo zemědělství podle Jakobce výběrové řízení a organizování soutěže předalo jiné firmě. Některé kraje už delší dobu dělají to, že paralelně k soutěži ministerstva dělají svůj výběr potravin, které chtějí ocenit. Usoudili, řekl Jakobec, že nastal čas, aby k tomu přistoupili také.

Dodal, že pokud bude chtít ministerstvo zemědělství se svou soutěží pomoct, kraj se tomu bránit nebude, podpořit chce ale hlavně svoji soutěž.

Dobrota Karlovarského kraje by se měla poprvé udělovat ještě letos. Kraj na soutěž vyčlení 350 000 korun. Její vyhlášení by mohlo být například na podzimním Festivalu jablek v Mariánských lázních.

Regionální výrobci budou moci své potravinářské výrobky přihlásit v kategoriích masné potraviny, mléčné potraviny, pečivo a cukrovinky, pivo a nealkoholické nápoje a med, čaj a ovoce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down