Karlovarský kraj zřejmě znovu podpoří odstřel divočáků, škody rostou

Karlovarský kraj zřejmě obnoví dotace na odstřelené divočáky. Po částečném poklesu počtu černé zvěře v minulých letech se škody, které způsobuje, opět zvyšují. Kraj hledá způsob, jak motivovat myslivce k odstřelu, ale zároveň se ujistit, že zvíře bylo odstřeleno skutečně na území kraje, řekl náměstek hejtmana Karel Jakobec (ODS). Na podporu snížení stavu černé zvěře si kraj vyčlenil na letošní rok čtyři miliony korun.

"Situace se zase zhoršuje, a když objíždíme starosty menších obcí, tak nářky začínají opět přibývat. Takže jsme oprášili možnost, jak myslivce motivovat, a nárokovali jsme z přebytku hospodaření peníze na to, jak počty divočáků opět snížit," řekl Jakobec.
Karlovarský kraj patřil k prvním, které s podporou odstřelu divočáků přišly. Už zhruba před sedmi lety měl kraj program, jak motivovat myslivce, aby počty divočáků snižovali, protože se množily stížnosti na škody, které způsobuje černá zvěř na obecním i soukromém majetku. Pak ale s podporou odstřelů černé zvěře přišel i stát, a kraj proto vlastní dotační program zrušil. Nyní se k němu chce vrátit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down