18.03.2003 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Každý druhý Čech už třídí odpad

Každý druhý Čech vytřídil loni v průměru 25 kilogramů odpadu, tedy třikrát více než před třemi roky. Odpad třídí více než polovina lidí, přesně 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti EKO-KOM, jenž organizuje sběr, třídění a recyklaci odpadů. O průzkumu včera informovaly Hospodářské noviny.

Požadavky Evropské unie jsou však ještě přísnější. V roce 2005 musí každý Čech vytřídit ještě asi o čtvrtinu odpadků více. Speciální kontejnery na papír, sklo a plasty by měly být do dvou let v každé vsi. Nevytříděné odpadky totiž končí většinou na skládkách, kde se nerecyklují. To dokládá i poslední Zpráva o stavu životního prostředí, kterou pravidelně připravuje ministerstvo životního prostředí. Podle odhadů se v Česku recykluje asi 30 procent obalového odpadu jako jsou PET láhve, různé krabice nebo kelímky. V Německu a Belgii, které jsou ve třídění na špici, se loni podle tisku recyklovalo až 80 procent obalů

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down