15.08.2016 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny

Každý třetí prodejce špatně značí nebalené potraviny. Vyplývá to z kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), která udělala 179 kontrol u 125 prodejců. Nedostatky byly zjištěny v 60 případech, kdy prodejci porušili jeden či více zákonných požadavků. V závěru minulého týdne to inspekce uvedla v tiskové zprávě. Kontroly se uskutečnily ve všech typech maloobchodních prodejen.

Nejčastěji inspektoři zjistili chybějící údaje o výrobci, obchodním názvu a adrese sídla výrobce a neuvedení úplného nebo zákonného názvu potraviny. "Ve 40 případech nebyly uvedeny informace o látkách nebo produktech vyvolávajících alergie nebo nesnášenlivost a ve 24 případech chyběly informace o datu spotřeby nebo minimální trvanlivosti. V pěti případech absentoval údaj o obsaženém sladidle," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. S firmami a prodejci, u kterých inspekce našla chyby, zahájí správní řízení o uložení sankce. Kontrole tohoto segmentu bude nadále věnovat pozornost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down