14.01.2005 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

KBP: poptávka převýšila nabídku více než devětkrát

Nabídka a poptávka po komoditách obchodovaných na centrálním trhu Komoditní burzy Praha v sekci Dříví a dřevní hmota přesáhla v druhém burzovním týdnu částku 94,53 mil. Kč. Finanční objem ke konci týdne uzavřených přímých obchodů představuje částku 9 102 400 Kč. V tomto týdnu převýšila poptávka nabídku více než devětkrát. Celkem bylo kotováno osmnáct komodit z 24 možných.

Převaha kupních pokynů u komodity buková kulatina – standard a stagnace ceny v tomto burzovním týdnu představují závěrečnou hodnotu pro nejbližší týden dodání 1 800 Kč/m3. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 180 tis. Kč.
Komodita buková kulatina – výběr uzavírá za značného převisu kupních pokynů tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 2 250 Kč/m3. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 227 tis. Kč.
Komodita buková vláknina – tuzemsko za nezájmu obchodníků pokračuje ve stagnaci na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 700 Kč/m3.
Komodita borová kulatina – standard uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 1 360 Kč/m3. Převážně kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 141 tis. Kč.
Komodita borová vláknina - standard uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 1 716 Kč/AT. Především pokyny poptávky byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 167 tis. Kč.
Komodita březová vláknina – tuzemsko zaznamenala absenci pokynů a její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje 480 Kč/AT.
Stagnaci ceny zaznamenala komodita dubová kulatina – standard, a to znamená, že její závěrečná hodnota pro nejbližší týden dodání představuje 2 480 Kč/m3. Převážně kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 240 tis. Kč.
U komodity dubová kulatina – výběr cena nadále setrvává na závěrečné hodnotě 5 000 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 292 tis. Kč.
Komodita dřevovina – standard v tomto burzovním týdnu zaznamenala absenci pokynů a uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1 050 Kč/m3.
I komodita dřevovina – výběr cenově stagnuje a uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1 230 Kč/m3. Pokyny vyrovnané nabídky a poptávky byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 118 tis. Kč.
Komodita modřínová kulatina – standard uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě na 2 267,20 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Převážně kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 225 tis. Kč.
Komodita průmyslové dříví listnaté – akát tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 700 Kč/m3. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 63 tis. Kč.
Stagnace ceny u komodity průmyslové dříví listnaté – buk znamená, že tento burzovní týden zakončila na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 910 Kč/m3. Hlavně pokyny poptávky byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 83 tis. Kč.
Komodita průmyslové dříví listnaté – dub uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání na 700 Kč/m3. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 63 tis. Kč.
Stejně tak i komodita průmyslové dříví listnaté – habr v tomto burzovním týdnu uzavírá na nezměněné závěrečné hodnotě na 840 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 75 tis. Kč.
Komodita smrková kulatina – standard A uzavírá na závěrečné hodnotě 1 869,10 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 1,76 mil. Kč.
Komodita smrková kulatina – standard B tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 2039,30 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Především pokyny poptávky byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 4,2 mil. Kč.
Stagnace ceny u komodity slabá smrková kulatina – agregát představuje, že tento burzovní týden uzavírá na závěrečné hodnotě 1 350 Kč/m3 pro nejbližší týden dodání. Převážně pokyny poptávky byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 130 tis. Kč.
Komodita smrková vláknina – standard A uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 1 680 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Především kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 512,4 tis. Kč.
Komodita smrková vláknina – standard B uzavřela burzovní týden na závěrečné hodnotě 1735 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Převážně kupní pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 340 tis. Kč.
Komodita tyče jehličnaté uzavírá za absence pokynů na nezměněné závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1406 Kč/AT.
Komodita vláknina jehličnatá zaznamenala převis kupních pokynů. Tato komodita uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1406 Kč/AT. Pokyny byly podány na nejbližší vypsanou sérii týdne dodání. Finanční objem přímých uzavřených obchodů představuje částku 280 tis. Kč.
Komodita vláknina listnatá měkká uzavírá na závěrečné hodnotě pro nejbližší týden dodání 1164 Kč/AT. Nebyly podány žádné pokyny.
Komodita vláknina listnatá tvrdá uzavírá tento burzovní týden na závěrečné hodnotě 1164 Kč/AT pro nejbližší týden dodání. Pokyny nebyly podány.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down