Kdy odčervovat spárkatou zvěř

Státní veterinární správa umožňuje uživatelům honiteb použít letos pro volně žijící spárkatou zvěř antiparazitární léčiva v období od 19. února do 12. března. Informoval o tom mluvčí veterinárního dozoru Josef Duben s tím, že podmínky obsahuje nařízení správy, kde jsou vyjmenována mimořádná veterinární opatření.

Kromě toho, že je pro odčervování spárkaté zvěře stanoven termín, ukládají mimořádná opatření, že použití antiparazitárních léčiv je možné na základě pozitivního vyšetření na parazity.

Uživatel honitby musí o použití podle Dubna informovat uživatele sousedních honiteb a místně příslušnou krajskou veterinární správu, přičemž musí uvést přípravek, datum použití, a datum uplynutí ochranné lhůty.

Tam, kde byl antiparazitární přípravek použit, se nesmí do doby uplynutí ochranné lhůty používat zvěřina k lidské spotřebě, pokud ano, musela by být vyšetřena na cizorodé látky s negativním výsledkem, uvedl mluvčí veterinárního dozoru. Dodal, že léčivo smí být podáno ve formě medikovaného krmiva spárkaté zvěři, k ní patří především srnci, jeleni nebo daňkové. Je třeba zabránit přístupu černé zvěři.

Mimořádná veterinární opatření jsou zveřejněna na internetové stránce Státní veterinární správy (www.svscr.cz) a na úřední desce Ministerstva zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down