18.03.2004 | 05:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ke krmnému obilí z rezerv se postižení zemědělci nedostanou

Krmné obilí, které uvolnila Správa státních hmotných rezerv na pomoc zemědělcům postiženým loňským suchem, se stalo předmětem spekulativních obchodů a nekončí tak u farmářů. Na dnešním sněmu Agrární komory ČR ve Velké Bystřici na Olomoucku to řekl její prezident Václav Hlaváček.

"Krmné obilí se neuvolňuje pro ty zemědělce, kteří mají živočišnou výrobu a sklidili v důsledku sucha nižší úrodu. Toto obilí se stává dostupné především těm, kteří suchem neutrpěli a jsou schopni platit předem včetně nezemědělců," uvedl Hlaváček. Dodal, že krmné obilí většinou končí u spekulantů. "Operace, která měla sloužit jako pomoc v nouzi, se tak stává předmětem obchodu a dalšího vydírání těch, kteří byli postiženi. Takový postup považuji za ránu pod pás těm, kteří byli skutečně postiženi. A není jich málo," prohlásil Hlaváček.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down