05.01.2007 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ke schvalování podmínek pro přepravu hospodářských zvířat

Státní veterinární správa ČR (SRS) uložila v předstihu všem krajským veterinárním správám, aby zajistily informování přepravců o schvalování podmínek pro přepravu hospodářských zvířat na území České republiky i v jiných zemích Evropské unie. Tiskový mluvčí SRS Josef Duben znovu upozorňuje na povinnosti přepravců. Upozornil, že všechny informace lze nalézt i na webových stránkách www.svscr.cz.

 Přeprava na území České republiky:
Všichni dopravci přepravující zvířata na vzdálenost větší než 50 km a do doby trvání přepravy osmi hodin musí být registrováni příslušnou krajskou veterinární správou, u již registrovaných dopravců registrace nadále platí. Do doby novely zákona na ochranu zvířat proti týráni (OZ) mohou být dále registrováni v souladu s tímto zákonem.
Stejně tak mohou přepravu podle písmena a) provádět dopravci schválení a registrování v souladu s nařízením Rady ES č. 1/2005.
V případě přepravy nad osm hodin musí být dopravci schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005.
V případě přepravy skotu, ovcí, koz, neregistrovaných koňovitých a prasat nad osm hodin musí mít dopravci schválena vozidla pro jejich přepravu a zároveň musí být schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005. Pro záznam přepravy zvířat při cestách větší než 50 km a do doby trvání přepravy osm hodin, musí dopravce pro každé vozidlo vést Rejstřík vozidla pro přepravu zvířat.

 Přeprava mimo území České republiky do ostatních členských zemí EU
Pro přepravu zvířat nad 65 km a do osmi hodin musí být všichni dopravci schváleni a registrováni v souladu s NR ES č. 1/2005.
V případě přepravy nad osm hodin musí být dopravci schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005.
V případě přepravy skotu, ovcí, koz, neregistrovaných koňovitých a prasat nad osm hodin musí mít dopravci schválena vozidla pro jejich přepravu a zároveň musí být schváleni pro dlouhodobé cesty v souladu s NR ES č. 1/2005.

 Schvalování silničních dopravních prostředků pro dlouhodobé cesty
Krajská veterinární správa schválí vozidlo v případě, že splňuje veterinární podmínky, uvedené v NR ES č. 1/2005 a vydá povolení. Za schvalování dopravních prostředků a za schvalování dopravců podle NR ES č. 1/2005 se do novely zákona OZ nevybírá správní poplatek.
Vzory doporučených formulářů Kniha jízd a Rejstřík vozidla pro přepravu zvířat potřebné pro dopravce jsou na webové stránce MZe (www.mze.cz; ochrana zvířat) a webové stránce SVS ČR (www.svscr.cz). Na uvedených webových stránkách je prezentováno i NR (ES)1/2005.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down