26.01.2005 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ke vzniku vzorové ekologické farmy ve Valašském Meziříčí pomohou prostředky z EU

Ekologická farma by měla vzniknout v areálu vepřína v bývalých kasárnách ve Valašském Meziříčí. Tamní ochránci přírody chtějí předvést, jak má vypadat hospodářství šetrné k životnímu prostředí. Centrum by mělo působit jako ekologická osvěta mezi širokou veřejností letos od září. Náklady na jeho zřízení a dvouletý provoz by měly uhradit prostředky ze strukturálních fondů Evropské unie, uvedl mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.

Podmínkou pro fungování vzorového ekologického hospodářství je ale partnerství domovských měst a některého podnikatelského subjektu. Záměr již podpořila valašskomeziříčská radnice a také tamní chemická továrna Deza.
Ekologická farma naváže na bezbariérovou naučnou stezku, kterou nyní ochránci přírody budují. Lidé si na farmě prohlédnou nebo sami vyzkoušejí různé zemědělské práce nebo se postarají o zvířata. V areálu ochránci vybudují i výukovou expozici. S údržbou farmy by pomáhala mimo jiné i handicapovaná mládež.
Hospodářství by mělo být součástí ekologické poradny, která zřejmě vznikne v prostorách zámku Žerotínů v centru města. Na realizaci celého projektu, jehož součástí je hospodářství i činnost ekologických center, je třeba nejméně tři miliony korun, řekl jednatel ČSOP ve Valašském Meziříčí Milan Orálek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down