Kladrubský hřebčín zahajuje sezonu, otevírá i stáje v Heřmanově Městci

Národní hřebčín Kladruby nad Labem na Pardubicku v sobotu zahajuje návštěvnickou sezonu. První venkovní akci uspořádá příští týden na Velikonoce, uvedl hřebčín v tiskové zprávě. Pořádat bude tradiční akce, na které je obecenstvo zvyklé z minulých let, novinkou bude výstava na rozhledně nebo prohlídka opravených stájí v Heřmanově Městci.

"Během velikonočních svátků 8. dubna čeká hřebčín první venkovní akce letošní sezony, a to jednodenní závody spřežení v Hřebčíně Slatiňany a zámeckém parku Slatiňany. O téměř dva týdny později proběhnou v Kladrubech nad Labem již každoroční mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár," uvedla mluvčí hřebčína Kristina Chaloupková.
Novinkou letošního ročníku je zařazení mezinárodní soutěže čtyřspřeží do Světového poháru. Poslední květnová sobota bude tradičně patřit Dni starokladrubského koně. Diváci uvidí koně v zápřeži nebo chovatelské ukázky.
Začátkem srpna bude v Heřmanově Městci mistrovství České republiky spřežení. Významnou akcí bude i sedmý ročník zábavního rodinného odpoledne Kladruby naruby. "Ani v letošním roce nebudou chybět u návštěvníků velice oblíbené komentované projížďky Krajinou UNESCO, které se letos budou nově konat pravidelně každý měsíc," uvedla Chaloupková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down