22.08.2007 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klasa na nitranském Agrokomplexu

Ve dnech 16. až 20. srpna 2007 se v Nitře konal již 34. zemědělský a potravinářský veletrh Agrokomplex. Mezi vystavovateli nechyběl ani společný stánek ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu s programem na propagaci kvalitních potravin oceněných značkou Klasa. Informoval o tom Vilém Frček z tiskového oddělení fondu.

Na stánku o rozloze 64 m2 vystavovalo a své produkty k ochutnání nabízelo šest držitelů značky Klasa. Tato expozice patřila k nejoblíbenějším zastávkám návštěvníků veletrhu. Velkému zájmu se těšilo zejména výčepní zařízení Pivovaru Zubr, jehož zástupci nabízeli návštěvníkům tradiční zlatavý mok k ochutnání. Úspěch zaznamenaly i ochucené tvarohy Polabských mlékáren. Vyznavači zdravé výživy měli možnost tyto mléčné výrobky ochutnat a zakoupit.

Společný stánek Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) a MZe navštívil v den zahájení prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič s ministrem zemědělství Miroslavem Jureňou. Stánek SZIF nabízel příjemné posezení jak pro vyjednávání obchodních kontraktů, tak pro významné návštěvy. Ředitel SZIF, Tomáš Révesz, předal oběma hostům za SZIF dárky. Ve čtvrtek odpoledne stánek navštívil také premiér Slovenské republiky Robert Fico. O výrobky oceněné značkou Klasa projevil zájem také obchodní rada České republiky působící v Bratislavě Jan Švehlík a obchodní rada z Vídně Jiří Dorňák.

Výrobky se značkou Klasa sklidily úspěch mezi laickou i odbornou veřejností. Návštěvníkům byly k dispozici propagační materiály a informační brožury, na časté dotazy odpovídali zástupci SZIF. Se značkou kvality se nyní budou moci seznámit návštěvníci dalšího významného veletrhu Země živitelka v Českých Budějovicích .

Subjekty se značkou Klasa na veletrhu Agrokomplex Nitra

Fritagro Nížkov, s. r. o. – ovoce, zelenina

Inpost, spol. s r. o. – maso, masné výrobky

Pivovar Zubr, a. s. – výrobce piva

Polabské mlékárny, a. s. – mléčné výrobky

Cukrovary TTD, a. s. – zpracování a výroba cukru

Raciola – Jehlička, s. r. o. – maso, masné výrobky

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down