Klasika i pro méně výkonné traktory

Správné nastavení pluhu zaručuje optimální využití tahových vlastností traktoru, kvalitní orbu i výkonnost. Díky seřizovacímu mechanismu Servomatic umožňuje společnost Pöttinger rychlé a snadné přizpůsobení stroje požadavkům obsluhy i půdním podmínkám.

Tří až pětiradličné pluhy Servo 35 jsou agregovatelné s traktory do 140 koní. Podle podmínek orby a traktoru je horní závěs nastavitelný ve třech polohách a spodní ve čtyřech polohách. Otočný čep s průměrem 100 mm je uložený v kuželíkových ložiskách. Zvláštností nesených pluhů Servo je šroubovaný profil rámu 120 x 120 mm, který snáší velmi dobře zatížení na krut a na ohyb. Šroubovaná vnitřní výztuha je umístěna v místě největšího zatížení. Záběr prvního tělesa i tažný bod lze rychle a exaktně nastavit. Tyto dvě funkce se navzájem neovlivňují, takže dodatečné seřízení je zbytečné.

Požadavky hospodáře z hlediska optimálního využití tahových vlastností traktoru a orby v závislosti na půdních podmínkách řeší pluh s plynule nastavitelným pracovním záběrem Servo Plus. Dalšími přednostmi je zjednodušení orby polí s nepravidelným tvarem a orby v blízkosti sloupů, stromů, atd. Záběr pluhu lze měnit i v průběhu orby.

Pluhy Servo Nova jsou vybavené nonstop jištěním každého tělesa proti přetížení. Hydropneumatické jištění umožňuje centrální nastavení jisticího tlaku dle typů půdy a množství kamenů. Každý pár pluhových těles disponuje vlastním vyrovnávacím zásobníkem, což umožňuje orbu bez prostojů s možností výkyvu každého tělesa do výšky až 40 cm a do strany až 20 cm.

Technické parametry stroje Servo

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

SERVO NOVA s nonstop pojistkou proti přetížení.

  • Ochrana pracovních orgánů i celého pluhu.
  • Výrazné snížení rizika vytahování kamenů z půdy.
  • Při vrácení tělesa do původní polohy tlak postupně stoupá. Bezproblémové opětovné vniknutí tělesa do těžké a suché půdy.
  • Manometr pro přesné nastavení jisticího tlaku všech těles i v průběhu nasazení.

Různé podmínky nasazení a struktury půd vyžadují rozdílné tahové síly. Díky hydraulickému nastavení pracovního záběru (provedeni PLUS) lze pluh vždy přesně přizpůsobit půdním podmínkám.

  • Optimální využití tahových vlastností traktoru i vlastní práce s pluhem.
  • Veškeré další nástroje se danému nastavení automaticky přizpůsobí.
  • Snadná orba klínovitých ploch, svahů i okrajů polí.

Správné nastavení pluhu zaručuje optimální využití tahových vlastností traktoru, kvalitu orby a výkonnost. Díky seřizovacímu mechanismu SERVOMATIC umožňuje společnost Pöttinger rychlé a snadné přizpůsobení stroje traktoru i půdním podmínkám. Záběr prvního tělesa i tažný bod lze rychle a exaktně nastavit, a to nezávisle na sobě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down