06.11.2002 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klatovská mlékárna zdraží některé výrobky

Ke zvýšení cen mléčných výrobků, které oznámily dvě největší tuzemské mlékárny Madeta a Olma, se připojí také Mlékárna Klatovy, nejsilnější producent mléka v západních Čechách. Důvodem připravovaného zdražení je celoroční propad cen tvrdých sýrů a zvyšující se ceny nakupovaného mléka. Uvedl to ředitel klatovského podniku Pavel Tuháček.

Nárůst cen by měl korespondovat se zdražením nejsilnějších konkurentů. Jihočeská Madeta oznámila zvýšení obchodních cen širokého sortimentu svých výrobků s výjimkou mléka o tři až pět procent už minulý čtvrtek. Olomoucká Olma od 1. listopadu zvýšila ceny v obdobném rozsahu, ale pouze u másla. Obě firmy zdražení zdůvodnily růstem cen vstupní suroviny. Mlékárna Klatovy, významný producent tvrdých a tavených sýrů, během roku nezdražovala. "Od letošního ledna do září se naopak ceny přírodních sýrů neustále snižovaly," řekl Tuháček. Jako případ uvedl eidamskou cihlu, jejíž republiková cena klesla o osm procent, klatovská ještě o něco více

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down