07.07.2005 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klatovské rybářství skoupilo další rybníky od soukromých vlastníků

Druhý největší rybářský podnik v zemi Klatovské rybářství skupuje od soukromých vlastníků další rybníky. Za pětadvacet menších rybníků na Klatovsku s plochou asi 70 hektarů, dali rybáři zhruba deset milionů korun. Tyto plochy dlouhodobě podnik obhospodařoval. Nyní pečuje o čtyři sta rybníků s plochou přes 2200 hektarů, z toho téměř 1900 hektarů je v jeho vlastnictví, uvedl ředitel podniku Jaroslav Průcha.

Již na konci loňského roku koupilo Klatovské rybářství soustavu Měcholupských rybníků kousek od Klatov, řekl Průcha. Jde o šestnáct vodních ploch o celkové rozloze 42 hektarů. Rybníky dostal v restituci jejich původní majitel, který je poté daroval nadaci. Dalších devět rybníků o ploše 28 hektarů koupila firma od restituentů.
Vedle vlastních rybníků hospodaří podnik zhruba na 160 hektarech dlouhodobě pronajatých ploch, které patří soukromníkům, a na o něco větší ploše rybníků ohrožených restitucí.
Podnik vloni utržil 95 milionů korun a čistý zisk dosáhl 118 000 korun. Podle Průchy veškeré volné provozní prostředky investují do obnovy rybníků. Firma loni opravila rybníky Čepinec a Žinkovský, jehož obnova pokračuje i letos. Do oprav rybníků, rozšíření zpracovny ryb a budování sádek loni investovala 14 milionů z vlastní kasy, včetně dotací 22 milionů Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down