Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy, potrvají dva měsíce

Klatovští rybáři zahájili podzimní výlovy rybníků v Plzeňském kraji. Ryb je dost, jejich kvalita je dobrá. Rybáři teď budou lovit každý den až do 26. listopadu. Čtyři firemní střediska by měla přibližně ve 150 rybnících odlovit zhruba 600 tun ryb, z toho asi 500 tun kaprů, řekl ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.

Výlovy jsou plánované ve stejném objemu jako v minulých letech, rybáři si ale zatím netroufají odhadnout, jak bude vzhledem k epidemiologickým opatřením vypadat český trh i export v závěru roku. "Máme samozřejmě plán výlovů. Ale ke konci plánu jsme si dávali rybníky, které podle toho, jak to všechno bude vypadat, třeba lovit nebudeme," řekl Voráček. Klatovské rybářství bude mít na vánoční trh veškeré hmotnostní spektrum ryb v dostatečném množství. S rezervou tak uspokojí český trh, který je pro firmu prioritou. Rybáři chtějí zahájit předvánoční prodeje 18. prosince. Ceny ryb na vánoční trh, které firma vždy stanoví až po výlovech velkých rybníků, zatím Voráček nedokázal odhadnout. Určitě by ale neměly být vyšší než loni.
Díky vyšším srážkám, zejména v červnu, budou ryby větší než v minulých dvou suchých letech. "Ale v cípu Domažlicka k Tachovu a na Tachovsku to ještě nebylo ono, ale mohlo to být horší," řekl Voráček. Vyšší hladiny vodních ploch by měly zvýšit produkci dravců, jako jsou štiky, candáti, okouni a sumci. Uvidíme, až do rybníků sáhneme, uvedl. Stavy predátorů, tedy kormoránů a bobrů, jsou stejné jako v minulých letech.
Podle kontrolních odlovů nezaznamenali rybáři problémy se zdravotním stavem ryb. "Zatím je vše v pořádku i z hlediska zooveterinárního dohledu. Kvalita ryb by měla být dobrá, ale co bude dál s prodeji, nejsem kvůli současné situaci v celé společnosti vůbec schopný říct," uvedl Voráček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down