29.07.2007 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klaus podepsal novelu zákona o krmivech

Prezident Václav Klaus dnes podepsal vládní novelu zákona o krmivech. Oznámil to prezidentův mluvčí Petr Hájek. Novela přizpůsobuje české právo evropské legislativě a zpřesňuje některé povinnosti a sankce.

Zákon mimo jiné stanovuje požadavky pro výrobu, dovoz, používání, balení a dopravu krmiv. Upravuje také podmínky, za jakých mohou být uváděna do oběhu.
Podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče by novela neměla krmivářským firmám přinést nadbytečnou byrokracii. Jen za krmiva se podle ministra utratí v zemědělství ročně kolem 15 miliard korun.
Poslanci v novele přijali několik pozměňovacích návrhů, které kromě jiného snížily pokuty za přestupky proti tomuto zákonu na desetinu. Pokud někdo například nedodrží požadavky na složení krmiv, bude mu hrozit pokuta jen 75 tisíc korun. Novelu schválila sněmovna v půlce června, Senát ji podpořil ve druhé polovině července.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down