07.09.2004 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klíč pro rozdělení mléčné rezervy ještě neplatí

Do posledního srpna mohli producenti mléka požádat o navýšení kvóty z národní rezervy. Současně se o přidělení limitu mohli ucházet i začínající chovatelé. Státní zemědělský intervenční fond má k letošnímu 1. říjnu uvolnit rezervu pro dodávky ve výši 25,5 milionu kilogramů a pro přímý prodej na úrovni dva miliony.

„Zemědělci se měli obracet na naše regionální pracoviště, ale někteří zaslali žádost přímo na centrálu, kde jsme převzali kolem 480 žádostí,“ uvedla mluvčí fondu Jitka Sluková. Přehled o vznesených požadavcích bude mít fond začátkem týdne.
Klíč k rozdělení rezervy je známý, avšak stále zatím existuje jen v návrhu, protože kvůli vládní krizi kabinet připravené nařízení nestačil schválit. „Všechno by se ale mělo v termínu stihnout,“ ujišťuje mluvčí. Fond se bude zabývat žádostmi producentů, kteří v období od 1. dubna do 31. července splnili svůj dodávkový limit z 35 procent. Při rozdělení rezervy bude přihlížet ke skutečné výrobě žadatelů v daném období a k celkovému počtu oprávněných žádostí. „Další příležitost ke zvýšení individuální kvóty dostanou její držitelé v tomto kvótovém roce ještě jednou. Kdo splní limit pro dodávky od 1. dubna do 31. prosince na 75,5 procenta, může tak učinit opět 30 dní před rozdělením rezervy k 1. dubnu,“ připomněla Sluková.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down