Koktejlová směs Herbalife klamala o obsahu vitamínu D

Koktejlová směs Herbalife podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) klamala u obsahu vitamínu D. Jeho obsah byl po laboratorním rozboru zhruba o třetinu nižší, než bylo uvedeno na obalu. Inspektoři závadnou šarži už stáhli, uvedla inspekce v tiskové zprávě.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce aktuálně pokračuje v kontrolách internetového prodeje včetně prodeje takzvaných potravin pro zvláštní výživu. Do nich spadá i koktejl Herbalife. Konkrétně jde o výrobek s názvem Formula 1 Sport vanilka, Výživná bílkovinná koktejlová směs v prášku v balení 780 g, s označením data minimální trvanlivosti do 9/2016, označení šarže: 994669BG3.

Dovozcem do ČR byla pražská firma CALWELL s. r. o., potravina je amerického původu. "Informace na obalu mohla uvést spotřebitele v omyl ohledně obsahu vitamínu D," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspektoři odebrali závadnou šarži prostřednictvím e-shopu www.herbaprodukt.cz a s jeho provozovatelem Tomášem Gardiančíkem zahájí správní řízení o uložení pokuty.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down