29.01.2002 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kolumbie chce z ČR dovážet také agrární zboží

České republice se začíná dařit vyvážet zboží do jihoamerické Kolumbie, která se nyní navíc rozhodla dovážet ve větším množství zemědělské a průmyslové produkty prostřednictvím společnosti Distribuidora Barú. "Má zájem například o močovinu, cement, kuřata, cukr," sdělila agentura Czechtrade na základě informací ze zastupitelského úřadu ČR v Bogotě.

Český export do Kolumbie v loňském roce stoupl více než dvojnásobně a dosáhl 533 miliónů korun. Dovoz se sice snížil zhruba o deset procent na miliardu korun, ČR ale zůstala v deficitu skoro půl miliardy korun. Export táhly kovové výrobky (108 miliónů Kč), silniční vozidla (96 miliónů Kč), mléčné výrobky (71 miliónů Kč) a železo a ocel (48 miliónů Kč). Import obstaraly především káva (570 miliónů Kč), zelenina a ovoce (360 miliónů Kč) a suroviny rostlinného původu (60 miliónů Kč).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down