30.05.2000 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komerční banka je zatím v zemědělství nejaktivnější

Nejaktivnějším peněžním ústavem v České republice je z hlediska podpory zemědělství dlouhodobě Komerční banka. K 23. květnu letošního roku tento ústav uspokojil 5550 žadatelů o úvěr prostřednictvím Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Uvádí se to v informaci MZe.

Celkové úvěry do zemědělství, které banka poskytla prostřednictvím PGRLF od počátku jeho činnosti v březnu 1994, dosáhly asi 27,79 miliardy korun. Kromě toho zemědělci získali přes Komerční banku dotace za téměř 5,39 miliardy korun. Na druhém místě v poskytování úvěrů žadatelům PGRLF byla GE Capital Bank s 3085 žádostmi za 8,88 miliardy korun. Na dalších místech skončily Česká spořitelna s úvěry za 7,25 miliardy koruna Investiční a Poštovní banka s 5,96 miliardy korun na úvěry zemědělcům. Na aktivitách PGRLF se podílelo 51 bankovních domů. Nejaktivnější ze zahraničních bank byla vedle GE Capital Bank Waldviertel Sparkasse, která je v celkovém pořadí podle počtu schválených žádostí na pátém místě s úvěry pro PGRLF zhruba za 2,49 miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down