22.02.2001 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komisař Barnier se setká i se studenty

Člen Evropské komise odpovídající za oblast regionální politiky a za mezivládní konferenci Michel Barnier navštíví Českou republiku ve dnech 22. – 23. února 2001 na pozvání prezidenta republiky Václava Havla.

Komisař se zúčastní konference na téma „Tvář naší země“, která se koná v Průhonicích pod záštitou prezidenta republiky. V průběhu pobytu v Praze bude jednat s místopředsedou vlády a ministrem financí Pavlem Mertlíkem, s ministrem pro místní rozvoj Petrem Lachnitem a s členy sněmovních výborů pro evropskou integraci a pro místní rozvoj. Setká se také s nově zvolenými krajskými hejtmany, s nimiž bude hovořit o otázkách samosprávy a regionální politiky.
S vedoucími regionálních rozvojových agentur a s představiteli okresních úřadů z Mostecka, Ostravska a Olomoucka bude komisař Barnier jednat o přípravách uplatnění budoucích strukturálních fondů EU v pilotních oblastech.
K otevřené diskusi se komisař setká se studenty fakulty sociálních věd Karlovy univerzity a VŠE – toto setkání, na které budou mít přístup i studenti z jiných škol, se koná 23. února od 10:15 hod. v místnosti č. 109 v Opletalově ulici 26, Praha 1.
Komisař prodiskutuje se svými partnery také Druhou zprávu o hospodářské a sociální soudržnosti, kterou schválila Evropská komise 31. ledna 2001. Tato zpráva se zabývá klíčovými otázkami politiky soudržnosti EU a také prezentuje výchozí myšlenky a možnosti budoucí politiky soudržnosti v Unii po jejím rozšíření.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down