08.12.2000 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komisař Byrne v Čechách hovězím nepohrdne

David Byrne, komisař Evropské komise, šéf Generálního ředitelství zdraví a ochrany spotřebitele (DG SANCO) dnes v Praze řekl, že považuje kroky, které podniká naše republika, tedy Státní veterinární správa ČR, jako prevenci proti BSE, za správné a situaci v republice úměrné. Na základě věrohodnosti našeho veterinárního dozoru řekl, že českým hovězím nepohrdne.

Zároveň David Byrne potvrdil, že orgánům EU jde především o opětné získání důvěry spotřebitelů k potravinám. Potvrdil též, že přísné veterinární podmínky na potraviny v zemích Unie platí stejně tak i pro potraviny vyvážené.
Z jednání, které David Byrne absolvoval na Ministerstvu zemědělství ČR a Státní veterinární správě ČR, vyplývá, že naše republika musí mít legislativu EU, nejen přejatou ale nejméně půl roku před vstupem do EU i praktikovanou. Počítá se s tím, že tak bude půl roku před koncem roku 2002.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down