Komisaře navrženého Polskem čekají další dotazy europoslanců

Navržený polský eurokomisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski bude muset odpovědět na dodatečné dotazy europoslanců. Členové zemědělského výboru se na něj obrátili s písemnými otázkami po úterním slyšení, v němž nebyli spokojeni s jeho nekonkrétními výroky. Obdobný problém hrozí i navržené francouzské komisařce pro vnitřní trh Sylvii Goulardové. Naproti tomu dvě slyšení absolvovali kandidáti na eurokomisaře z Portugalska a Slovinska bez větších obtíží.

Wojciechowski je prvním z více než desítky již "grilovaných" uchazečů o místo v budoucí Evropské komisi, který bude muset dále dokládat své plány. Europoslanci v úterý kritizovali jeho vágní formulace týkající se podpory zemědělců a reformy společné zemědělské politiky. Koordinátoři jednotlivých politických skupin ve výboru mu proto zašlou sérii doplňujících otázek a na základě jeho odpovědí rozhodnou, zda bude nutné opakované slyšení.
Podobným obtížím čelí i Goulardová, jíž dnes odpoledne během "grilování" řada poslanců vyčítala finanční aféry z minulosti. Podle webu Politico ji na schůzce koordinátorů frakcí po slyšení podpořili pouze její liberálové a ostatní požadují dodatečné odpovědi.
Schválení koordinátory parlamentních výborů je podmínkou pro to, aby se kandidát stal členem komise, kterou bude jako celek potvrzovat plenární zasedání EP na konci října.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down