13.03.2009 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komise chce zvýšit intervenční výkupy

Evropská komise nejspíše již v příštím týdnu navýší množství másla pro intervenční nákupy. Po konferenci věnované kvalitě zemědělských produktů a potravin, která se od čtvrtka konala v rámci českého předsednictví v Praze to dnes novinářům řekla eurokomisařka pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischerová Boelová.

Celkově mělo být prostřednictvím příslušných státních agentur vykoupeno 30 tun másla a 109 tisíc tun sušeného mléka. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o ně ale komise již od ledna avizovala jejich možné zvýšení.
Evropská komise se v lednu rozhodla pomoci stagnujícímu trhu mléka také dotováním vývozů mléka a mléčných výrobků. V únoru rozhodla o navýšení těchto subvencí. Podle výkonného ředitele Českomoravského svazu mlékárenského Michala Němce ale zůstává i po navýšení subvencí pro české mlékárny subvencovaný vývoz ztrátový.
Světový trh s mlékem čelí problémům již několik měsíců, po vysokých cenách na začátku loňského roku nastal kvůli stagnující poptávce propad v jeho závěru, který pokračuje. Světové ceny mléka byly v únoru na nejnižší úrovni od roku 2003.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down