03.05.2002 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komora lobbuje doma i v Bruselu

Přesvědčovací kampaň za přijatelnější podmínky, s nimiž by do EU mělo vstoupit české zemědělství, rozjíždí Agrární komora ČR (AK). Předsedům parlamentních stran předává materiály vysvětlující, jak by návrh Evropské komise poškodil naše zemědělství a celou republiku. „Chceme, aby strany ještě před volbami deklarovaly, oč chtějí usilovat v oblasti zemědělství. Očekáváme, že by se měly postavit za plnohodnotné podmínky pro naše rolníky, podobně jako se shodly u Benešových dekretů,“ prohlásil prezident AK Václav Hlaváček.

„Dnes nevíme, k čemu jsou ochotny se zavázat vláda a parlament,“ poznamenal předseda Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů Jaroslav Brom. Zemědělský svaz vytypoval šest priorit, o nichž minulý týden jednal s vedoucím delegace EK Ramiro Cibriánem. Představenstvo komory bude také v květnu lobbovat u státního tajemníka Pavla Teličky a hlavního zemědělského vyjednavače Tomáše Zídka, chystá se rovněž na jednání v Bruselu. Vrcholní představitelé AK si myslí, že konečné podmínky pro naše zemědělce nebudou ani tak záležet na tom, jaké podklady pro jednání předložila česká strana, ale na politické vůli chtít vybojovat co nejvyšší kvóty a platby. Přesto Hlaváček lituje, že ministerstvo zahraničí nepřizvalo nevládní organizace do přípravy argumentačních materiálů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down