01.10.2007 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komora posunula kontroly v řetězcích

Agrární komora posunula zahájení vlastních kontrol potravin v obchodních řetězcích na první dekádu října proti původně plánovanému konci září. Zemědělci se dohodli na spolupráci se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI) a ještě se má uskutečnit setkání jejich kontrolních týmů s odborníky inspekce. Uvedl to prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.

Místo kontrolních nákupů se týmy komory omezí na podněty inspekci ohledně případných zjištěných pochybení obchodníků. "Problém se ukázal v tom, že kontrolní nákupy by k ničemu nebyly, protože když někdo nakoupí vadné zboží a donese ho inspektorům, tak oni s tím nemohou nic udělat. Tam je rozhodující úřední odběr toho zboží, který se musí udělat v obchodě," řekl Veleba.
Komora plánuje, že v každém kraji bude mít jednu kontrolní skupinu. Tyto týmy pak budou namátkově prověřovat především masné a mléčné výrobky podléhající rychlé zkáze. Zaměří se na kvalitu potravin, trvanlivost, ale především na správné značení. Kontroly se mají týkat potravin bez ohledu na zemi původu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down