07.03.2022 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koncern Agrofert dá Ukrajině olej, mouku, mléčné produkty a trvanlivé potraviny

Potravinářské firmy koncernu Agrofert zasílají na Ukrajinu potravinovou pomoc. Do oblastí postižených ruskou invazí na Ukrajinu putují desetitisíce litrů oleje, stovky tun mouky i mléčné produkty nebo uzeniny. Vyplývá to z tiskové zprávy koncernu. Koncern se snaží organizovat materiální a finanční pomoc pro matky s dětmi.

"K dnešnímu dni bylo koncernem vysláno 48 tisíc litrů rostlinných olejů, 42 tun mouky a také desítky palet mléčných produktů, trvanlivého salámu, párků a paštik. Pomoc je koordinovaná s organizací Člověk v tísni, aby v postižených oblastech nedocházelo k chaosu. V příštích dnech bude expedováno přibližně 250 tun mouky a další potraviny, které budou potřeba," uvedl v pátek Agrofert.

Ruská agrese se citelně dotkla nejen potravinářských podniků koncernu. Přerovské společnosti Precheza z koncernu Agrofert útok zkomplikoval zajištění dodávek ilmenitu pro klíčovou produkci titanové běloby, jelikož chemička dlouhodobě podstatnou část této suroviny odebírá od ukrajinských firem. Po vypuknutí válečného konfliktu je doprava ilmenitu z Ukrajiny po železnici obtížnější. Ukrajinského ilmenitu má společnost zásoby na pět měsíců, hledá náhradní dodavatele.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down