07.05.2014 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Končí termín pro žádosti

K 6. květnu bylo podáno již téměř 16 tisíc jednotných žádostí. Jejich nárůst očekává Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) také v příštím týdnu, kdy končí řádný termín podávání žádostí, a to 15. května. Příjemcům dotace bude na základě jednotné žádosti rozděleno téměř 32 miliard korun. Konečnou částku může ještě ovlivnit vývoj směnných kurzů. Informovala o tom tisková mluvčí SZIF Vladimíra Nováková.

I v letošním roce, stejně jako vloni, podává naprostá většina zemědělců jednotnou žádost elektronicky přes aplikaci Portál farmáře, a to samostatně nebo s pomocí oddělení příjmu žádostí a LPIS Státního zemědělského a intervenčního fondu na jednotlivých okresních pracovištích. K 6. květnu je přijato přibližně 57 procent z očekávaných žádostí.

O podporu prostřednictvím jednotné žádosti je možné požádat i po řádném termínu až do 9. června 2014, v tomto případě však bude žadateli udělena sankce ve výši jedno procento za každý pracovní den. Pokud prodlení přesáhne 25 kalendářních dnů, tedy podá-li se žádost po 9. červnu, bude zamítnuta.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down