06.04.2001 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koncoš si kvůli BSE stěžuje v Bruselu

Slovenský ministr zemědělství Pavel Koncoš dnes zaslal členovi Evropské komise pro zdraví a ochranu spotřebitele do Bruselu protestní dopis, poněvadž se mu nelíbí, že Slovensko je hodnoceno jako země s vysoce pravděpodobným výskytem takzvané nemoci šílených krav (BSE).

"Takovéto konstatování se jeví slovenské straně jako účelové a poškozuje zájmy Slovenské republiky," píše se v dopise, který resort zemědělství zveřejnil na svých internetových stránkách. Koncoš připomíná, že Slovensko přijalo a nadále přijímá opatření proti zavlečení a šíření BSE, která jsou srovnatelná s kroky Evropské unie. Všechny zvířata, která byla na Slovensko dovezena ze zemí, kde BSE později propukla, jsou pod přísnou kontrolou. Podle protestního dopisu bylo zatím vyšetřeno 86 kusů hovězího dobytka, které byly dovezeny ze zemí EU; všechny výsledky však byly negativní. Žádný kus z dovezeného dobytka nebo jeho potomstva prý navíc není poražen bez diagnostikování na BSE. Šéf slovenského resortu zemědělství proto navrhuje opětovné zvážení závěrečného stanoviska Evropské komise.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down