20.02.2001 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konference o krajině

Již zítra, tj. 21. února, bude slavnostně zahájena ve Španělském sále Pražského hradu konference Tvář naší země. Jak uvedl ministr životního prostředí Miloš Kužvart, s úvodním projevem měl podle původního plánu vystoupit prezident Václav Havel, dále Erazim Kohák a prostřednictvím videozáznamu osloví účastníky i princ Charles. Jednání konference, která potrvá až do 23. února., je rozděleno do šesti tématických panelů.

V panelu číslo 5, který je věnován krajině z pohledu dnešních uživatelů, jsou na programu příspěvky:
Péče o krajinu v činnosti soukromého zemědělce (Michal Pospíšil), Proces privatizace státní zemědělské půdy v souvislosti s uplatňováním ekologických požadavků při tvorbě krajiny (Josef Miškovský), Opuštěná půda (Karel Jech), Péče o krajinu - ekonomicky zajímavá komodita (Tomáš Doucha), Mimoprodukční funkce lesů v činnosti Lesů ČR (Jiří Oliva), Kontinuita - důležitý předpoklad péče o krajinu (Radslav Kinský), Krajina a vodohospodáři (Vojtěch Broža, Adolf Patera), Harmonie ochrany a užívání vodních zdrojů - základ trvalé udržitelnosti (Pavel Punčochář), Voda v krajině (Miloslav Šindlar), Těžba nerostných surovin a krajinná rekultivace (Václav Roubíček), Česká krajina v evropských souvislostech (Josef Fanta).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down