24.06.2008 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konference o kvalitě v květnu 2009

Kvalita potravin a zemědělských výrobků bude tématem odborné konference, kterou plánuje ministerstvo zemědělství uspořádat v rámci nadcházejícího předsednictví České republiky Evropské unii v první polovině roku 2009. Ministr zemědělství Petr Gandalovič o tom v pondělí v Lucemburku jednal s komisařkou pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischer Boelovou.

Mluvčí MZe Petr Vorlíček sdělil, že konference by měla být uspořádána příští rok v květnu. Mezi hlavní témata mají patřit chráněná zeměpisná označení, chráněná označení původu a zaručené tradiční speciality. EU nyní přehodnocuje systému ochrany těchto označení, který bude součástí připravované tzv. Zelené knihy.
"Zveřejnění Zelené knihy se předpokládá v říjnu 2008 během francouzského předsednictví. Následovat bude diskuze členských států i nevládního sektoru. Výsledkem těchto diskuzí bude Sdělení Evropské komise k politice kvality, které bude předloženo právě za českého předsednictví," uvedl Gandalovič.
Na konferenci by se podle něj mělo diskutovat také o certifikaci kvality potravin, značení země původu či o požadavcích na kvalitu potravin.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down