23.06.2004 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Konkurz na výrobce olomouckých tvarůžků nahrává konkurenční firmě

Na jednoho ze dvou výrobců pravých olomouckých tvarůžků na světě – společnost JD– prohlásil v úterý Krajský soud v Ostravě konkurz na návrh společností Union Leasing a Místecká mlékárna. To pomáhá konkurenční loštické tvarůžkárně A.W. zvednout produkci.

Vzhledem k finančním potížím firma JD letos v březnu zastavila výrobu ve svém závodě v Lošticích na Šumpersku. Nyní pikantní sýr s nezaměnitelným aroma vyrábí již jen konkurenční společnost A.W.
Loštické tvarůžkárně JD hrozil konkurz již v roce 1998. Tehdy o prohlášení konkurzu usilovala Mlékárna Kunín, které společnost JD dlužila peníze za dodávky tvarohu. V evidenci Úřadu práce v Šumperku je nyní devět z 25 zaměstnanců loštické tarůžkárny. Jedna pracovnice společnosti JD se přihlásila na olomouckém úřadu práce. V Úřadu práce v Šumperku nyní prošetřují informace, které se týkají problémů s vyplácením mezd ve firmě JD, a kontroluje dodržování pracovněprávních předpisů,“ potvrdil Vladimír Stebnický z Úřadu práce v Šumperku.
Konkurz na firmu JD pomáhá zvednout produkci konkurenční loštické tvarůžkárně A.W. Začala po ní již vyplňovat mezeru na trhu. Podle jednatele společnosti A.W. Jaroslava Kováře mají dostatek surovin i výrobní kapacity, aby pokryli zvýšenou poptávku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down