27.02.2013 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Koňské maso i v Rusku

Do Ruska se z Evropské unie dovezly potravinové produkty s obsahem koňského masa. Ruský úřad pro dohled nad zemědělskými produkty dnes oznámil, že šlo o dodávku hot dogů, která zřejmě pocházela z Rakouska.

Koňskou DNA objevily testy v dodávce hot dogů do moskevské oblasti, uvedl mluvčí úřadu Rosselchoznadzor Sergej Dankvert. Podle agentury Reuters je to zřejmě poprvé, co se obsah koňského masa v potravinách dovezených z EU našel v Rusku.
Mluvčí dodal, že pracovníci úřadu nyní zjistí, odkud přesně kontaminovaná zásilka pocházela, a zakáže prodej zboží od zjištěného výrobce. Moskva tento měsíc uvedla, že potravinářské produkty s obsahem koniny se možná ze zemí EU reexportují do Ruska.
Aféra s koňským masem vydávaným za hovězí začala v lednu v Británii a Irsku. Postupně byly takovéto výrobky odhaleny v mnoha dalších zemích Evropy včetně České republiky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down