30.10.2007 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontrolní mise proběhla úspěšně

V uplynulém týdnu kontrolovala v ČR mise z Potravinového a veterinárního úřadu (Food and Veterinary office) se sídlem v Dublinu, zda plníme podmínky pro obchod s veterinárním zbožím, zejména s hospodářskými zvířaty tak, jak ukládá evropská legislativa. Pro Agroweb uvedl mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben, že mise neshledala žádné závady, které by mohly vést k omezení našeho obchodu s ostatními zeměmi EU nebyly zjištěny.

„Systém je nastaven dobře, kompetentní orgány znají své kompetence a jsou schopny je využívat. Zemědělci mohou bez problémů obchodovat v rámci intrakomunitárního trhu bez omezení, mohou obchodovat pochopitelně i s nečlenskými zeměmi. Nebyly zjištěny žádné takové závady, které by mohly vést k omezení obchodu.“ uvedl Duben.
Podle ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR Milana Maleny je zásadní to, že zemědělci a ti, kdo se na obchodování s hospodářskými zvířaty a produkty z nich podílejí, mají otevřený prostor pro obchodování s EU.
Mise na prvním místě prověřovala práci orgánů státního veterinárního dozoru, dále pak systém identifikace zvířat, registrace hospodářství, podmínky pro přesuny zvířat, systém kontroly zdravotního stavu zvířat, dále jaká jsou přijímaná opatření při porušení legislativy, tj. přijímání mimořádných veterinárních opatření, udělování pokut apod. Dalším předmětem kontroly bylo např. schvalování a registrace obchodníků, provádění kontrol zásilek v místě původu a v místě určení, dozor nad dodržováním zásad welfare během přepravy a vkládání informací o zásilkách do systému (TRACES).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down