04.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontrolní testování postřikovače můžeme provést přímo u vás

Současná legislativa ukládá povinnost testovat zařízení pro aplikaci přípravků nejdéle po třech letech. Platí to jak pro opakované testování, tak pro stroje nově uvedené do provozu. Kromě protokolu o funkční způsobilosti prostředku tak totiž získáte také záruku toho, že váš stroj bude pracovat kvalitně a úsporně. Není však od věci, zejména u starších strojů, nechat kontrolu provádět častěji.

Brněnská firma AKP, specializovaná na výrobu, prodej a servis strojů pro aplikaci chemických přípravků, provádí kontrolní testování postřikovačů a rosičů jak v prostorách společnosti, tak přímo u zákazníka. V případě jakékoliv závady je schopna navrhnout způsob opravy tak, aby odpovídal všem normám a požadavkům UKZUZ a tím šetřil techniku a uspořil přípravky na ochranu rostlin.

Z hlediska správného technického stavu jsou nepřípustné především úniky kapalin jak z postřikového systému, tak ale i olejových náplní převodových ústrojí postřikovače. Důraz je také kladen na správnou funkci manometrů, průtokoměrů a ovládacích prvků řízení postřiku. Podstatnou částí celého procesu testování představuje ověření příčné rovnoměrnosti postřiku pomocí automatické testační stanice.

AKP spol. s r.o.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down