05.02.2002 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontroly loni u krmivářů zjistily minimum závad

U výrobců krmných směsí v ČR provedl ÚKZÚZ za minulý rok 1336 kontrol, přičemž nebyl zjištěn jediný případ pochybení při přípravě krmných směsí a dodržování zákazu zkrmování masokostní moučky přežvýkavcům. Byly zjištěny tři případy nedostatečného značení na obalu krmné směsi. V těchto případech došlo k příslušnému správnímu řízení a udělení pokut. Rovněž při 129 kontrolách v asanačních ústavech nebyly shledány závady. Pro Agroweb to uvedl mluvčí MZe Pavel Kovář.

Výsledky kontrol České zemědělské a potravinářské inspekce zaměřené na přítomnost hovězího masa v produktech, v nichž podle výrobce není hovězí maso obsaženo, byly za posledních 8 měsíců negativní. Podle údajů Státní veterinární správy bylo minulý rok vyšetřeno na BSE 114 146 ks skotu. Za letošní rok ke 4. 2. Je to 18 838 ks, takže celkem eviduje MZe téměř 133 tisíc kusů skotu vyšetřeného na BSE se dvěma pozitivními testy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down