27.03.2007 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontroly nezjistily pochybení

Na základě nedávných skutečných i domnělých problémů s potravinami živočišného původu provedli veterinární inspektoři celou řadu cílených namátkových kontrol. Nezjistili žádná pochybení. Uvedl to tiskový mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Nejprve byla v uplynulém týdnu prověřena logistická centra obchodních řetězců kvůli riziku výskytu listerií (bakterie Listeria monocytogenes). Inspektoři odebrali celkem jedenáct vzorků tzv. rizikových výrobků a všechny výsledky byly negativní. Dále pak prověřili vzorky masa obchodovaného na našem trhu. Ve všech případech byla provedena laboratorní vyšetření na rezidua cizorodých látek a léčiv. Ani zde nebyla zjištěna žádná závada. Maso bylo též vždy správně označeno. V době kontroly bylo zjištěno, že převážná část masa původem z jiné členské země EU pocházela ze zvířat českých chovů.
„Lze tedy potvrdit, že je možné se spolehnout na to, že jsou dodržována ustanovení veterinární legislativy, která platí stejným způsobem pro všechny členské země EU,“ poznamenal Duben. Samozřejmě, že namátkové kontroly při uvádění potravin živočišného původu do oběhu úměrným , tj. nediskriminačním způsobem, budou pokračovat i nadále a v případě pozitivních zjištění se podle ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR Milana Maleny zintenzívní.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down