05.06.2006 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kostelecké uzeniny skončily loni se ziskem

Kostelecké uzeniny korun vykázaly za minulý rok zisk 41,9 milionu po předloňské ztrátě 47 milionů. Vedení podniku sdělilo akcionářům, že o rozdělení profitu rozhodne valná hromada 23. června. Největší domácí masokombinát loni vykázal výkony a tržby 4,06 miliardy, v roce 2004 utržil necelé 3,8 miliardy.

Akcionáři firmy budou také rozhodovat o zvýšení základního kapitálu ze současných 151,5 milionu na 251,5 milionu. Představenstvo tento krok zdůvodnilo snížením zadluženosti podniku a posílením jeho důvěryhodnosti při získávání cizích zdrojů, nutných pro další podnikatelský rozvoj. Kapitál by se měl zvýšit upsáním nových akcií, z nichž každá bude mít jmenovitou hodnotu 1000 korun.
Podle účetní závěrky společnost měla loni aktiva i pasiva 2,3 miliardy korun. Dlouhodobý majetek činil 1,4 miliardy, vlastní kapitál 315 milionů a cizí zdroje představovaly 1,996 miliardy. Podle starších údajů v masokombinátu loni pracovalo kolem 1400 lidí.
Od 13. října minulého roku se ovládající osobou akciové společnosti stal Agrofert Holding. Zvítězil v tendru České konsolidační agentury na pohledávky Kosteleckých uzenin s tím, že za ně zaplatí 550 milionů korun. Do programu restrukturalizace zařadila Kostelecké uzeniny vláda. Agrofert vlastnil 34 procent akcií podniku od ledna 2004.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down