Kosteleckým uzeninám vzrostl zisk o více než polovinu

Firmě Kostelecké uzeniny, která spadá do koncernu Agrofert, loni vzrostl zisk o 54 procent na 51,7 milionu korun. Prodeje uzenářských a řeznických výrobků společnosti stagnovaly na 4,77 miliardy korun, z toho tržby v České republice činily 4,19 miliardy. V ČR se společnosti dařilo tržby mírně zvyšovat, pokles byl u exportu. Vyplývá to z firemní výroční zprávy umístěné ve Sbírce listin.

Místopředseda představenstva společnosti Michal Jedlička napsal do zprávy, že firma pokračovala v pozitivním trendu hospodaření, který nastartovala řadou restrukturalizačních opatření z roku 2014. Podle něj se firmě podařilo dokončit dvě zásadní investiční akce, jedna byla zaměřená na výrobu fermentovaných salámů s ušlechtilou plísní, druhá do výroby hovězího masa. Firma také vyplatila svým zaměstnancům mimořádné odměny. Jejich průměrný počet se loni zvýšil přibližně o 50 na 1525.

Cíle pro letošní rok budou směřovat zejména k dalšímu investování do modernizace výrobní technologie jak v segmentu výroby čerstvého masa, tak uzenin, poznamenal Jedlička.

Konsolidovaný zisk koncernu Agrofert loni vzrostl o 40 procent ze 6,1 miliardy korun v roce 2014 na 8,6 miliardy korun. Konsolidované tržby koncernu za prodej zboží, výrobků a služeb stagnovaly na úrovni 167,1 miliardy korun. V číslech jsou zahrnuty výsledky 218 firem koncernu, 38 společností nebylo zařazeno z důvodu nevýznamnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *