11.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kotelna na biomasu v Kašperských Horách vyrábí teplo levně

Několik uhelných zdrojů nahradila kotelna na biomasu v Kašperských Horách. rok předtím byla provozována zkušebně. Cena tepla bude činit 300 korun za gigajoule, což bude jedna z nejlepších v kraji. Do budoucnosti bude ale záležet na ceně nakupované štěpky a elektřiny, uvedla starostka Anna Balounová.

V kotelně se topí z devadesáti procent štěpka od jednoho dodavatele, zbytek se dováží z městské pily. V budoucnu by měl být podíl z městské pily až třetinový. Město má 6100 hektarů vlastních lesů. Z nich je ale 4600 hektarů v Národním parku Šumava, odkud se nesmí dřevo svážet, nebo hodně vzdálených.
Čtyřmegawattová kotelna stála 82 milionů korun. Ke stavbě patří šest kilometrů teplovodů. Na čtyři pětiny sumy získaly Kašperské Hory výjimečnou státní dotaci, zbytek řešily úvěrem spláceným z prodeje tepla.
Teplo odebírá z kotelny na biomasu 108 objektů, zejména bytových domů a škol. Na příští rok připravujíKašparské Hory připojení dalších zhruba třiceti odběrných míst pro nové zájemce o dodávku tepla, dodala Balounová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down