01.09.2004 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kraj Vysočina hlásí průměrné výnosy obilovin zatím 5,3 tuny z hektaru

Čtrnáctidenní oddálení sklizně proti loňsku a bouřky s vytrvalými dešťovými přeháňkami způsobily, že v kraji Vysočina zbývá sklidit ještě třetinu úrody obilovin. Průměrný výnos obilovin dosahuje v tomto kraji 5,3 tuny z hektaru. Řepka olejná dala výnos 3,5 tuny, což o polovinu více než vloni, informoval ředitel jihlavské agrární komory Vlastimil Vaněk.

Největší plochu z obilovin na Vysočině zaujímá pšenice, ze 71 000 hektarů zbývá sklidit více než čtvrtinu. U žita je výnos zatím 5,3 tuny, zbývá ho sklidit 40 procent. Pod střechou je ozimý ječmen, kde výnos dosáhl 5,5 tuny z hektaru. Z jarního ječmene s výnosem 4,8 tuny zbývá sklidit desetina ze 48 000 osetých hektarů. Nejmenší plochu zaujímá tritikale, které kombajny sklidily z 37 procent ploch. Tradičně poslední zůstává na polích oves, zemědělci ho sklidili čtvrtinu, s výnosem 4,3 tuny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down