07.08.2007 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kraj Vysočina vyjednal pravidla pro podporu zemědělců

Kraj Vysočina vyjednal v Bruselu pravidla pro poskytování podpor v zemědělství, která budou platit do roku 2013. Zásady pro poskytování finančních příspěvků z krajského rozpočtu byly Evropskou komisí schváleny po ročním vysvětlování a úpravách předložených materiálů. Kraj musel ustoupit od své představy podporovat propagaci produktů z Vysočiny.

Podle Bruselu dotovaná reklama nesmí upřednostňovat jejich regionální nebo národní původ, řekl Marek Brom z krajského úřadu. Vysočina podle úřadu notifikovala své podpory do zemědělství jako první v České republice. O jaké částky se budou moci farmáři ucházet, bude záviset na rozhodnutí krajského zastupitelstva. Ještě letos by podporu mohli dostat včelaři, kteří se snaží obnovit práci s mládeží. V dalších letech by krajské peníze mohly plynout zejména do opomíjených okrajových oblastí zemědělství a do malých podniků.
Schválení EK podléhají dvě z pěti chystaných dotačních opatření kraje. Kromě reklamy a propagace zemědělských produktů to byla i podpora zemědělského výzkumu a vývoje. Další tři oblasti, které se do Bruselu pouze oznamovaly, jsou zaměřeny na investice do zemědělství, investice na zpracování produktů a na technickou podporu - farmáři by například z krajské pokladny mohli dostat dotace na svoji účast v soutěžích a veletrzích nebo na pořádání odborných seminářů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down