05.01.2001 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Králíci jsou dobrým exportním artiklem

O téměř 22 % se za posledních 10 let zvýšily podle údajů ČSÚ u nás stavy králíků. Na celkové tržní produkci se projevil stoupající podíl faremních chovů těchto zvířat, zvyšoval se však i počet králíků v malochovech. V roce bylo u nás celkem 16 790 500 králíků, z toho v malochovech 16,2 mil. kusů. Oproti tomuto počtu by měly stavy králíků v loňském a letošním roce podle původních očekávání poklesnout asi o 20 %.

Nakolik se předpověď pro letošní rok naplní, závisí i na tom, zda se panika kolem nemoci šílených krav neprojeví i ve zvýšené poptávce po králičím mase. Pokles by se měl projevit zejména u králíků z malochovů, zatímco u farmových chovů se předpokládá nadále růst produkce. Z celkového počtu nakoupených králíků se na domácím trhu uplatní pouze 10 %, zbytek jde na export. Roční spotřeba králičího masa se u nás pohybuje kolem 3,5 kg na osobu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down