19.07.2004 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Králičí maso či med z Číny může opět na evropský trh

Evropská unie se otevírá dovozu některých čínských živočišných produktů. Týká se to například medu, králičího masa, krevet či ryb z umělého chovu. Evropská komise totiž usoudila, že čínské veterinární standardy se výrazně zlepšily. Čína nesměla s určitými výjimkami do unie dovážet od ledna 2002 kvůli nedostatečné veterinární kontrole.

Výrobky z Číny však budou muset mít certifikát prokazující, že vyhovují přísným evropským normám. Osvědčení budou vydávat místní úřady. Pokud budou současné kontroly zachovány, je možné povolit dovoz i dalších výrobků živočišního původu, předpokládá evropská exekutiva. Komise však zůstává opatrná, pokud jde o bezpečnost kuřecího a ostatního drůbežího masa pocházejícího z Číny. A to zejména po té, co se ve východní Asii nedávno znovu vyskytly případy ptačí chřipky.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down