25.06.2009 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kritika kvůli ochraně rostlin

Evropská komise varovala Českou republiku a několik dalších států kvůli administrativním nedostatkům, které by podle výkonného orgánu unie mohly ohrozit pěstování rostlin a zemědělských plodin v EU. Informovalo o tom tiskové středisko EK. Komise zaslala České republice takzvané odůvodněné stanovisko, což je poslední krok před tím, než Evropská komise (EK)případně rozhodne o zahájení řízení u Evropského soudního dvora.

Podle EK Česká republika oficiálně neoznámila, jak převedla do vnitrostátních předpisů unijní směrnici, která definuje ochranná opatření zaměřená proti šíření organismů nebezpečných pro rostliny nebo rostlinné produkty. Vedle ČR jsou hříšníky i Itálie, Portugalsko, Finsko a Velká Británie. ČR také podle výkonného orgánu unie nenahlásila, jak převedla dodatek k unijní směrnici, který zařazuje na seznam využitelných pícnin i semena jestřabiny východní (Galega orientalis). Vedle ČR varovala EK v této věci i Polsko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down