Krmení drůbeže v Německu bez využití geneticky modifikované sóji není realizovatelné

Němečtí chovatelé drůbeže se vzdali slibu vyhýbat se krmivu, které obsahuje geneticky modifikovanou sóju. Takový závazek je vzhledem k nedostatečné nabídce konvenční sóji nesplnitelný. Uvedlo to dnes sdružení německých drůbežářů BBH.

Podle asociace je krmení kuřat a krůt v Německu bez využití genetických technologií již nerealizovatelné. Dodávky nemodifikovaných sójových bobů nelze v požadovaném objemu garantovat, tvrdí.

Brazílie, která je hlavním světovým dodavatelem geneticky neupravené sóji, letos zřejmě tyto dodávky sníží o 50 procent, zčásti kvůli vzájemnému opylování obou typů. Vzrostla rovněž pravděpodobnost míchání geneticky modifikované a konvenční sóji během dopravy, uvedlo sdružení.

Asociace podotkla, že Německo v nemožnosti získat ve větším množství konvenční krmivo není zdaleka osamoceno. V poslední době se slibu nepoužívat krmivo z biotechnologicky posílené sóji zřekli někteří britští a dánští chovatelé drůbeže.

Německo je jedním z největších producentů drůbežího masa v Evropě. Loni ho vyrobilo asi 1,5 milionu tun, což bylo asi 12 procent celkové produkce v Evropské unii.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down