Pod patronací Českomoravského svazu mlékárenského se 18. a 19. října uskuteční v Kroměříži odborná konference se zahraniční účastí SÝR FÓRUM 2000. Cílem akce, která naváže na konferenci konané před třemi lety, je informovat účastníky o stavu sýrařství na začátku nového tisíciletí. Fórum také zhodnotí, jak je na tom české a slovenské sýrařství před vstupem do Evropské unie.
Do Kroměříže se chystají odborníci z Polska, Slovenska, Rakouska, Německa, Nizozemí, Belgie a Kanady. Hosty budou také zástupci Mezinárodní mlékařské organizace a Evropské mlékařské asociace. SÝR FÓRUM organizují Kromilk, s. r. o., VOŠ potravinářská a SPŠ mlékárenská v Kroměříží a také hostitelské město.