Nejmladší hříbě v rezervaci pokřtila hejtmanka Středočeského kraje

Křtiny nejmladšího hříběte proběhly v neděli ráno v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Hřebečka, který dostal jméno Krodo, pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

„Jsem ráda, že se divokým koním na pastvinách v Milovicích daří. Hřebečkovi přeji šťastný život a brzké začlenění do stáda. Tito koně nám tu pomáhají s obnovou přírody,“ řekla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Jméno Krodo pochází ze slovanské mytologie a označovalo boha blahobytu.
„Jsme velmi rádi, že si paní hejtmanka našla v nabitém programu čas k návštěvě naší rezervace. Středočeský kraj je pro nás od počátku klíčový partner. A to nejenom při založení rezervace, ale i při jejím udržování a dalším rozvoji,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.
Rezervace je světově nejsledovanějším projektem nejenom v rámci Středočeského kraje, ale také celé České republiky. O projektu opakovaně informovaly New York Times a Washington Post, informace o něm přinesly také BBC, Der Standard, Science a další prestižní média na pěti kontinentech. Bývalý vojenský prostor se stal zároveň prvním místem na světě, kde se v rámci jedné rezervace vyskytují všechny tři druhy velkých kopytníků Evropy – zubři, divocí koně a zpětně šlechtění pratuři. Další světové prvenství si rezervace připsala, když se v roce 2016 všechny tři druhy podařilo na jednom místě rozmnožit.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down