12.09.2000 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Která piva ocenili ochutnávači v Žatci

Mezi pět nejvýznamnějších degustací piv v České republice patří již tradiční ochutnávka při zahájení Žateckých slavností chmele - dočesné. Jejich již 43. ročník se letos konal v Žatci první dva zářijové dny. Hostitelem této degustace, jejíž výsledky jsou mezi pivovary velmi ceněny, byl opět Chmelařský institut s.r.o. v Žatci. Jak se při degustaci umístila u nás běžně vyráběná a prodávaná piva, sdělil Petr Svoboda z Chmelařského institutu.

Zaslané vzorky piv byly číselně označeny a zabaleny neprůhledným papírem, tak aby nebylo vidět etiketu ani korunku a byla zabezpečena anonymita jednotlivých vzorků určených k degustaci. Celkem na tuto soutěž přihlásilo vzorky 14 pivovarů: Korbel Malý Rohozec, Podkováň A+C s.r.o., Dolní Celno, Královský pivovar Krušovice, Bernard pivo v.o.s., Humpolec, Pivovar Louny, Korunní pivovar s.r.o, Litoměřice, Pražské pivovary a.s., Černá Hora a.s., Imex premium s.r.o. – pivovar Rychtář, Hlinsko, Drinks Union a.s., Pivovar Ústí nad Labem, Měšťanský pivovar Polička, Chmelař Žatec, Pivovar Vyškov, Pivovar Náchod a.s..
Soutěže piv se zúčastnilo 120 degustátorů pozvaných z řad laické a odborné veřejnosti. Degustovali také poslanci za okresy Louny, Rakovník, Chomutov a Litoměřice, kteří se seznámili s předběžnými výsledky sklizně chmele a dopady letošního sucha na jeho výnos. Vlastní degustace byla vzhledem k vysokému počtu vzorků rozdělena do jednotlivých komisí. Po prvním kole postupovaly vzorky, které se v jednotlivých umístily na prvním a druhém místě, do finálového kola a po sečtení bodů proběhlo slavnostní vyhlášení dosažených pořadí.

Výsledky degustace – Dočesná 2000:
Výčepní tmavé:
1. Zlatopramen
2. Podkováň
3. Krušovice – Hradební
4. Polička – Dark label
Výčepní světlé:
1. Staropramen
2. Korbel
3. Bernard
4. Náchod – Primátor
Výčepní ležák:
1. Krušovice – Mušketýr
2. Zlatopramen
3. Korbel
4. Rychtář – Standard
Ležák tmavé:
1. Rychtář
2. Louny – Black label
3. Náchod – Black death
4. Vyškov – Havran
Ležák světlé:
1. Vratislav – Premium
2. Žatec – Chmelař
3. Krušovice
4. Vyškov – Džbán
Speciální piva:
1. Primátor – Speciál – 16 %
2. Litoměřice – Baronka – sv. 13 %
3. Rychtář – Speciál – 15 %
4. Bernard – tmavé 13 %

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 138MB (27.6% of 500MB)